ЧЕЛОВЕК ГОДА – 2018. Интервью с Анной Коршуновой, ОО «Біла птаха»

Про лауреата:

Анна Коршунова - Президент ГО "Біла Птаха"

Президент Жіночого Клубу "Kyiv Аd Astra" в міжнародному клубі Lions

Віце-президент ГО "Ділові Українські Жінки"

Керуючий партнер і CEO Будівельної Компанії "GuildBuild"

Голова Правління БФ "Фонд Майбутнього"

Кандидат економічних наук.

- Анна, в своїй анкеті лауреата конкурсу ви написали, "Соціальна спрямованість моєї діяльності - це свідомий вибір, заснований на моєму бажанні, щоб наступні покоління жили в більш здоровому суспільстві". Розкажіть, будь ласка, як ви прийшли до такого вибору?

- Обов’язок кожної людини - це допомога ближньому, якщо людина свідома і приймає рішення в своєму житті, то все-таки вона не самотня у всесвіті, і соціум - це частина її життя, і вона глибоко поважає суспільство і хоче такого ж ставлення до себе, то це призводить до взаємодопомоги. Благодійність, меценатство - це досить обтічні поняття, тому в цілому можна говорити про те, що я займаюся благими справами. Моя мета - здійснити їх якомога більше, наскільки мені вистачить сил, часу, ресурсів. І всім цим керує бажання допомагати ближньому. Я вважаю, що гуманне суспільство, яке побудоване на принципах взаємоповаги - це шлях до просвітління. І не можна дотримуватися якихось правил, або догматів про те, що ми колись будемо жити краще, ми повинні жити добре вже зараз. У мене троє дітей, і я хочу, щоб їх світле майбутнє було на цій землі, в цій прекрасній країні, і наше суспільство було високорозвиненим. Добрі справи і вміння акумулювати і спрямовувати кошти на підтримку -  є одним із моїх пріоритетів. Я вибираю напрямок, який мені близький, і я його розумію, відчуваю, оцінюю свої можливості і спрямовую туди свій ресурс. Безумовно, завжди потрібна команда, і я намагаюся своїх однодумців залучати до будь-яку тему, яку я готова курирувати.

 

- Назвіть три головні духовні цінності у Вашому житті?

- Першою духовною цінністю я б назвала миролюбність, оскільки світ прекрасний, але він не є досконалим, і своїм прикладом, особливо для підростаючого покоління, мені б хотілося демонструвати, що любов, яку ми можемо накопичувати і дарувати своїм серцем, може творити в багато разів більше, ніж все інше. Миролюбність до всього сущого і навколишнього для мене займає важливе місце в житті. Ще хочу виділити одну цінність, до розуміння якої я дуже довго йшла - великодушність. Цьому немає меж. Можна творити, і творити багато, і чим більше робиш, тим більше отримуєш. Дуже складно навчитися віддавати. Отримувати легко. Цей закон розумієш не відразу, якщо ти виховаєш в собі цю якість - бути великодушним, то життя стає легким і прекрасним, і все інше підтягується. Краса у всьому. Ще один важливий аспект для мене - основа основ,- це Любов. Вона понад усе. До моменту творіння світу була тільки любов. Якщо її немає - немає нічого. Любов до ближнього, брата, рідних, квітки. До ранку, який я особливо "люблю". Я намагаюся завжди любити, але, якщо помічаю, що з якоїсь причини стаю розпорошеною, неуважною, агресивною, тоді потрібно любити більше, і все налагоджується.

 

- Що у вашому житті відбувається вранці?

- Я вважаю людей, які прокидаються рано-вранці, інопланетянами. Я не розумію режиму дня людини, яка здатна рано вставати. Це не тому, що я так не можу, просто у мене інший внутрішній годинник, і пік активності припадає на сьому-восьму вечора, і коли люди вже втомилися від робочого процесу, то я в найактивнішій його фазі. Мені так комфортно. У моїй кар'єрі керівника це легко, тому що я накопичую завдання, і на наступний день, коли я вже включаюсь в процес, половина з них вже виконані. Моїх колег це влаштовує. У мене викликають глибоку повагу люди, які прокидаються рано. По-перше, це певна енергетика, вранці існує певне диво. І якщо мені доводиться встати рано, то я тільки до 12-ї дня усвідомлюю, що ж це таке прекрасне зі мною відбувалося. Робочий день у мене триває до 23-00, а потім настає час "для себе".

 

- Як вам вдається поєднувати спілкування з сім'єю, благодійність, бізнес?

- Секрет простий, треба Любити. Це не енергія, що поглинається, просто ми не здатні оцінити її масштаби. У мене вистачає часу і сил, щоб займатися своєю сім'єю - це пріоритет №1. Вся моя соціальна робота - другий пріоритет. Мені не шкода часу свого та інших людей, які присвячують себе якомусь напрямку. Тому що це на благо. Секрету немає, треба просто жити і любити, і мати бажання діяти. Одна мрія, втілюється в життя, просуває до іншої мрії. Це моя життєва позиція.

 

- Як ви приймаєте рішення про участь в проектах?

- Інформація про проекти приходить з різних джерел і, перебуваючи в різних жіночих клубах, громадських організаціях, ми всі ділимося інформацією. І на проектах, які в мені знаходять відгук, я загострюю свою увагу. Потім накопичується інформація про проект, і починається робочий процес. І формується команда. Я багато думаю на цьому етапі, не як реалізувати проект, а що повинно бути кінцевим результатом даного напрямку. Вибудовується певна система, яка сама собою формується, тому що очевидні джерело і конкретна мета. Для мене дуже важливим є досягнення результату. І поки я його не досягну, будь-якими засобами, я не заспокоюся. Я не боюся масштабних проектів. Проект повинен викликати емоцію, пристрасть, повинен мати колосальний сенс і конкретну користь для суспільства.

 

- Які основні напрямки діяльності ГО "Біла Птаха"?

- Мета організації - об'єднання людей, які усвідомлюють свою суспільну місію і громадянську відповідальність,- для формування нової соціальної реальності, в якій людина - не засіб для отримання влади і привілеїв, а джерело рішень, організатор справ і творець результатів, суспільства, побудованого на абсолютно прозорих і справедливих правилах, що дозволяють організувати і підсилити все краще, що є в людині. Ми хочемо прикрашати суспільство, бачити і творити. Наші гасла - "Ми творимо" і "Справжні люди". В принципи існування нашої громадської організації закладені людські якості. У сучасному світі ми трохи забуваємо, в чому сенс нашого життя. У пріоритет ми ставимо турботу про майбутнє покоління. У нас є всеукраїнський проект допомоги обдарованим дітям в напрямках фізика, математика, економіка (http://fundofthefuture.com/central.html). Також я очолюю Жіночий Клуб "Kyiv Аd Astra" в міжнародному клубі Lions. Мені імпонують завдання і цілі цього клубу через їхню соціальну активність. Ще одним напрямком є ​​внесок в розвиток суспільства, духовні цінності, освіта, медицина, спорт. І все це в площині дітей до 20-ти років. Коли я спілкуюся з молодим поколінням, вони в мені запалюють вогонь досконалої світобудови. У них стільки світла, чистоти, вони ще не зіпсовані. Я захоплююся підростаючим поколінням України, ми не такі, як вони, у них є чому повчитися. Дуже хочеться вірити, що я зможу внести свій вклад в розвиток юних обдарувань, якими є всі наші діти.

Ще одним з проектів, в якому брала участь наша організація, є створення Першої електронної платформа для реалізації соціальних проектів "Lepta" (http://fundofthefuture.com/lepta.html). Це новий продукт, який працює поки в закритому режимі. Завдання платформи - об'єднати на одному майданчику розробки організаторів, енергію волонтерів та можливості меценатів - для втілення найбільш актуальних соціальних і благодійних проектів, громадських ініціатив в Україні, а потім - і за її межами. Кожен бажаючий може заявити про свою ініціативу, а платформа допомагає збирати кошти для її реалізації.

Ми хочемо інформаційно наповнити простір тими справами, які цікаві суспільству, і воно ж відповідає за їх розвиток.

 

- Які найяскравіші проекти організації були за останній час?

- У нас зараз більше десяти проектів. Одним з пріоритетних і цікавих заходів, в якому я виступала організатором і спонсором, був Фестиваль "Радість" для онкохворих дітей (http://fundofthefuture.com/hearts.html). Це було сімейне свято, яке ми перейняли у шведів. Минулої осені відбувся цей фестиваль, і в ньому взяли участь діти з усієї України. Фестиваль передбачав створення ефекту "сімейного кола", неповторної атмосфери близькості, довіри, щастя і свята, що дає дітям потужний заряд позитивної енергії та інтересу до життя і вдихає в них нові сили для боротьби з їх страшною хворобою. Нам все вдалося, і відгуки після заходу були виключно позитивні. В цьому році в Швеції буде проходити наступний фестиваль, і представники з України туди поїдуть.

Ще один проект, в якому я бачу великий потенціал - це духовний проект "Реймське Євангеліє" (https://www.facebook.com/bilaptaha/posts/392331191536366). Внаслідок дуже тривалих переговорів з бібліотекою видавничий дім Анни Горобець буде займатися тиражем репринтного видання знаменитого церковнослов'янського рукопису, який пов'язують з Анною Ярославною - королевою Франції і дочкою Ярослава Мудрого. Проект реалізується в рамках Програми відродження культурної та духовної спадщини України. Один примірник факсимільного видання Реймського Євангелія буде зберігатися в Соборі Святої Софії в Національному заповіднику "Софія Київська", і його зможуть всі подивитися.

Ще одним знаковим для мене особисто напрямком є ​​створення ікон (https://www.facebook.com/bilaptaha/posts/397733657662786). Уже три роки я займаюся іконописом і написала три ікони. І можна сказати, що за цей час я тричі переродилася, тому що це колосальна праця. З іконописцем Саною Третьяковою-Ольхонською (це майстер, у якої я займалася), ми підписали договір на створення колекції 40 ікон, які відображають образ Божої Матері крізь час. Колекція називається "Зв'язок часів", і вона буде виставлятися по всьому світі два роки через музеї. Цей витвір мистецтва буде уособлювати Україну і Київ, зокрема, щоб весь світ міг до нього доторкнутися.

Крім того, ми розвиваємо спорт - https://www.facebook.com/bilaptaha/posts/378096696293149. Завдяки дитячій любові до хокею мого брата ми почали співпрацювати з хокейним клубом "Бородянка Зубр" для того, щоб створити дитячу команду.

Ще є проект, який дає велику віддачу - "Благо Бокс" (https://www.facebook.com/bilaptaha/posts/399890227447129), в ньому нам допомагає наш партнер "Нова Пошта". Ми створюємо ці бокси, за допомогою яких допомагаємо мамам, які потрапили в складну життєву ситуацію. Одні мами допомагають іншим. Дуже велика кількість жінок з різних сторін залучені в цей проект. Він дає миттєву віддачу. Треба подякувати Катерині Сакевич, яка є куратором і ідейним натхненником цього проекту.

Є ще спільнота "Вартові" (https://www.facebook.com/vartovicom)- це молоді талановиті спортивні хлопці, вони нам допомагали на Міжнародному фестивалі "Радість", та благодійний фонд і соціальна платформа "Крамничка добра, засновниця Олена Сотничек (https://kramnychkadobra.com) - фонд, який бере участь з нами в усіх заходах.

 

- Я знаю, що ви ще співпрацюєте з Фондом "Краб" ...

- Так, фонд "Краб" існує на території Інституту раку, і ми допомагаємо подарунками, гуманітарною допомогою, медикаментами, забезпечуємо житлом батьків (https://www.facebook.com/fondkrab/posts/2152286308161542, https://www.facebook.com/fondkrab/posts/2062236533833187)

 

Базові правила

 

1. Членом Організації може стати будь-яка повнолітня і дієздатна особа, незалежно від її партійної приналежності, матеріального стану, зв'язків, релігійних переконань, етнічного або соціального походження, яка приймає її Місію та Цілі, бере участь у вирішенні її Завдань, розділяє її принципи, слідує її Правилам і має рекомендацію від діючого члена Організації.

2. Керівництво Організацією здійснює Президент та уповноважені ним особи.

3. Рішення в Організації розробляються за участю всіх її членів, ухвалюються більшістю та затверджуються Президентом.

4. У переговорах з іншими організаціями, підприємствами та установами Організацію представляє Президент та уповноважені ним особи.

5. Виключення з Організації здійснюється Президентом за недотримання Принципів Організації або поведінку / вчинки, несумісні з місією Організації.

 

White Bird

Телефон-:

Президент ГО «Біла Птаха»

Коршунова Ганна Степанівна

Тел.: +38 (050) 180 10 02

 

Віце-президент ГО «Біла Птаха»

Сакевич Катерина Олегівна

Тел.: ‎+380 (50) 608 69 69

 

Адреса-:

Юридична адреса: Україна, 03022, місто Київ, , вулиця Сумська, 3

© 2018 ГО Біла Птаха